Hafta İçi: 9:00 - 18:00

Eğitim / Kültür

Önceliğimiz Eğitim

Medeniyetimizi dünyada söz sahibi kılacak ve daha ileriye taşıyacak olanın; eğitimli, çalışkan ve her zaman hikmetin takipçisi olmayı ilke edinmiş nitelikli bir nesil olduğunun farkındayız.

Eğitime yapılan yatırımların, geleceğe yatırım olduğunun bilinciyle eğitim alanındaki çalışmalarımıza öncelik veriyor; bu doğrultuda, kadim medeniyet mirasımızı idrak etmiş, ümmetin derdiyle dertlenen, alanında uzman, kalpleri insan, vatan, ümmet ve din sevgisiyle dolu nesiller yetiştirmeyi hedefliyoruz.

Eğitim ve kültür hizmetlerimizin amacı, “ahsen-i takvim” olarak yaratılan insanın, din, can, mal, nesil ve aklının güvende olduğu erdemli bir toplum inşa etmektir.

Eğitim faaliyetlerimiz kapsamında yükseköğrenim öğrenci yurtları, öğrenci evleri, anaokulu, kolej ve üniversite gibi eğitim kurumları açıyor; uluslararası imam hatip lisesi, uluslararası öğrenci ve uluslararası ilahiyat programları ve yurt dışı eğitim kurumlarımız ile dünyanın 111 farklı ülkesinden öğrencilere eğitim imkânı sunarak milletler arasında gönül köprüleri kuruyoruz.

Anaokulundan liseye, üniversiteden doktoraya…

Meydan Aşevi Vakfı olarak yurt içinde ve yurt dışında yürüttüğümüz eğitim ve kültür faaliyetlerimiz çerçevesinde, okullarımız, üniversitemiz, burs programları, yurt ve diğer barınma programlarımız ile 25 bin öğrenciye eğitim imkânı sağlıyoruz.

1994 yılında İzmir’de eğitim-öğretim hayatına başlayan Bornova Kolejimizde ilk, orta ve lise seviyesinde, Ankara Reyyan Anaokulu ve İzmir Bayraklı Anaokulunda ise anasınıfı düzeyinde öğrencilere eğitim veriyoruz.

Medeniyetlerin buluşma noktası İstanbul’da Meydan Aşevi Vakfı tarafından kurulan ve ileride İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi güçlü akademik kadrosu ile lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine kaliteli bir eğitim sunuyoruz.

Eğitim programlarımız kapsamındaki öğrencilere sağlanan imkânlar bir bütün olarak sunulmaktadır. Öğrencilerin burs, yurt, ulaşım, kitap, kırtasiye ve sağlık giderleri karşılanırken, gelişimleri için; dil kursları, mesleki alan kursları, sanat atölyeleri, kültür gezileri ve kamp programları düzenlenmektedir.

·         Eğitim ve burs desteği

Meydan Aşevi Vakfı, kurulduğu tarihten itibaren eğitim ve kültür alanında faaliyetlere başlamış, orta öğretim, yükseköğretim, araştırmacı yetiştirme ve uluslararası öğrenciler gibi birçok alanda burs tahsis etmiştir.

Vakfımızın eğitim ve burs programları, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı başta olmak üzere birçok kurum ve kuruluşla işbirliği içerisinde yürütülmektedir.

Vakfımız kurulduğu tarihten itibaren hafızlık yarışmalarında dereceye giren öğrencilere, afetlerde zarar gören ailelerin çocuklarına, şehit-gazi yakınlarına, yurtlarımızda barınan ve eğitim programlarımıza devam eden öğrencilere burs ve eğitim desteği vermiştir. Bu çerçevede vakfımız yurt içinde bugüne kadar 250.000’i aşkın öğrenciye burs ve eğitim yardımı yapmıştır.

Vakfımıza bağış yapan vatandaşlarımızın hassasiyetini gözeterek burs ve eğitim desteği verdiğimiz öğrenci sayısını her geçen yıl artırılırken, eğitim bursları 2011 yılından itibaren düzenli hale getirildi.

Bu minvalde, ilgili kurumlarla işbirliği halinde İmam Hatip Liseleri, Hafızlık Burs Programı, Uluslararası İmam Hatip Liseleri, Yerli Öğrenci Bursu Programı, İlahiyat Akademi Burs Programı, Özel Destek Akademi Programı, Lisansüstü İlahiyat Burs Programları hayat geçirilmiştir.

Vakfımız mevcut durumda orta öğretim, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyindeki öğrencilerden uygun şartları taşıyanlara eğitim programları kapsamında burs desteği sağlamaktadır.

1181 defa okundu.